اخبار به روز شهرستان مرند

بدنبال تحفیقات ماجرای قتل یکنفر در مراسم شب عروسی در مرند:

 یک نفر مضنون اصلی با هویت معلوم توسط پلیس آگاهی شهرستان مرند دستگیر و بنابه حکم قضائی بازپرسی شعبه دادسری شهرستان مرند با صدور رای قاضی پرونده  و قرار بازداشت موقت از طریق دادسرا و پلیس آگاهی شهرستان مرند بازداشت و پرونده جهت تکمیل و بازجوئی از متهم در حال بررسی و ادامه دارد...


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه سی و یکم شهریور ۱۳۹۰ساعت 12:31  توسط محمد مصطفایی  | 

در خشش دانش آموزان مرندی در همایش ایثار گران کشور :

مدیر آموزش و پرورش شهرستان مرند در گفتگو با خبر نگار ما در مرند با اعلام  مطلب گفت :دانش آموزان مرندی در هشتمین همایش کشوری مطالعه ،و تحقیق دانش آموزان دوره متوسطه که در محل اردو گاه شهید باهنر تهران برگزار شد موفق به احراز رتبه های دومی و سومی کشور شدند .

قاسم زحمتیار افزود در پایان همایش علمی آموزشی ،مینا علی بیگی و مریم کریمی از دبیرستان هاجر با استاد راهنمایی نیازی به مقام دوم کشوری و نیز فایقه رحیمی ،زهرامهری رخ و هانیه رحیمی از دبیرستان نمونه خضراءبا استاد راهنمایی عابدین زاده مقام سومی کشوری را بدست آوردند .

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم شهریور ۱۳۹۰ساعت 15:38  توسط محمد مصطفایی  | 

تیم جوانان آذر بایجانشرقی عنوانئ قهرمانی مسابقات ووشو کشور را بدست آورد

محمد رضا فروغی مسئول  برگزاری مسابقات ووشو کشور ساعتی بیش در گفتگو با خبرنگار واحد مرکزی خبردر مرند آخرین نتایج بدست آمده ازمسابقات ووشو کشور که با حضور28 تیم از استان  های کشوردر قالب 560 ووشو کار در شهرستان مرند بمدت دو رو ز در سالن ولیعصر مرند برگزار می شد گفت : در مجموع کلی تیمی  تالو و ...


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه بیست و ششم شهریور ۱۳۹۰ساعت 18:21  توسط محمد مصطفایی  | 

مسابقات قهرمانی کشور ووشو در شهرستان مرند برگزار می شد با انتخاب تیم های و نفرات برتر روز گذشته خاتم

در این دوره از مسابقات که از 28 استان کشور در قلب 560 ورزشکار ووشو کار در 9 وزن دو روش ساندا و تالو سه رده سی بزرگ سالان – جوانان و نوجوانان ، بمدت دوروز در سالن ورزشی ولیعصر شهرستان مرند به رقابت پرداختند و در خاتمه نتایج تیمی این نتایج بدست آمد :

بزرگ سالان: تیم گیلان با 3 طلا یک نقره و یک برنز مقام اول* .زنجان با یک طلا یکنقره و دوبرنز مقام دوم و آذر بایجانشرقی با یک طلا دو نقره وبرنز سوم شد .

جوانان :تیم گیلان با  سه طلا و یک نقره و یک برنز اول –آذر بایجانشرقی با سه طلا و یک برنز دوم – زنجان با 2 طلا یک برنز و دو نقره سوم شد .

نوجوانان : تیم کرمان با چهار طلا و یک برنز و دو نقره اول ---آذر بایجانغربی با دو طلا دوم و مازندران با یک طلا و دو نقره مقام سوم را بدست آوردند . .

همچنین در وزنهای مختلفت نیز در رده برگسالان اصغری تبریز از تبریز – ولی پور از خوزستان –اسد یان از آذر بایجانغربی –شهبازی از خوزستان – سلیمانی از آذر آذربایجانشرقی –خدابنده از زنجان – احمد زاده از گیلان –رو ستائی از کرج در رده سنی جوانان حسین پور-علی پور – رمضانی – احمدزاده  از گیلان – سلیمانی از آذر بایجانشرقی – احمدی از گیلان – مهماندوست از آذر با یجا نشرقی –صا لحی از گیلان –محمدی ثالث آز آذر بایجانشرقی –انواری و حساس  از زنجان -.

در رده نوجوانان : شکرانی از یزد –فرخی از خوزستان – احمدی از مازندران –غفاری از زنجان – غلامی و ریئسی از کرمان ––رسولی از آذر بایجانغربی – تر کمانی زاده از کرمان – خوش رو از آذر بایجانغربی – غلامی از کرمان و اکراه سریان ازمازندران نفرات برتر انتخاب و جهت شرکت در مسابقات بین المللی ووشو که در کشور اسلوانی برگزار خواهد شد راه یافتند .

گفتنی است براساس رای کمیته هئیت داوران تیم شهرداری رشت فنی ترین تیم و قاسم علی پور فنی ترین ووشو کار و تیم کردستان با اخلاق ترین و هئیت ووشو شهرستان مرند بعنوان منظم ترین تیم  در این دوره از مسابقات شناخته و جوایزی دریافت کردند

 

+ نوشته شده در  شنبه بیست و ششم شهریور ۱۳۹۰ساعت 16:5  توسط محمد مصطفایی  | 

مسابقات قهرمانی ووشو کشور صبح امروزدر شهرستا ن مرند آغاز شد *

 به گزارش واحد مرکزی خبر از مرند در این دوره از مسابقات 28 تیم از استانهای کشور در قالب 560 نفر ورزشکار ووشوکار درسبک شالوین  چوان (ودر دورشته تالو و ساندا )در سالن ورزشی ولیعصر مرنداز امروز بمدت دوروز  به رقابت خواهند پرداخت .

 رئیس تربیت بدنی ود بیر اجرائی این مسابقا ت در مورد نحوه اجرای این مسابقات گفت :در این دوره از مسابقات قهرمانی کشوری با توجه به اینکه مرند از نظر وجود ورزشکاران ووشو کار در سطح بین المللی درخشش زیادی دارند این مسابقات از 28 استان از شهرهای کشورمان شرکت و به رقابت خواهند پرداخت .

امینی در ادامه  با اشاره به اینکه این مسابقات در دوسبک ساندا و تالو بمدت دو روز در سالن ورزشی ولیعصر مرند به برگزار ودر خاتمه ، نفرات برتر جهت اعزام به مسابقات بین المللی اسلونی معرفی خواهند شد .

 

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و چهارم شهریور ۱۳۹۰ساعت 14:49  توسط محمد مصطفایی  | 

قتل در شب عروسی در یکی از رو ستا های شهرستان مرند :

شب گذشته جنازه یک نفر 45 ساله بنام سعید جمشیدی  که به مراسم عروسی رفته بود  بعد از مراسم شب عروسی    توسط  اهالی به پلیس 110 اطلاع دادشد و با حضور پلیس جنازه به شهرستان مرند انتقال داده شد

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مرند در گفتگوئی اختصاصی با خبرنگار ما در شهرستان مرند با اعلام این خبر گفت  . براثر ضربات چاقو وشدت خونریزی ساعت یک ونیم شب  در روستای کندلنج که ظاهرا مقتول به مراسم شب عروسی رفته بود گشته شد است و

سرهنگ سلطانپور درادامه افزود :فعلا اثری از قاتل و یا قاتلین نیست و پلیس برای ادامه تحقیقات وبه دنبال سرنخ در حا ل پیگیری پرونده با حکم مقامات قضائی می باشد که تا کنون تحقیقات برای شناسائی قاتل ادامه دارد وی در مورد علت این حادثه احتمال ماجرای ناموسی ذکر کرد که در بخشهای بعدی خبرهای تازه به اطلاع خواهد رسید  

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و سوم شهریور ۱۳۹۰ساعت 21:28  توسط محمد مصطفایی  | 

تشریح برنامه های ستاد گرامیداشت هفته دفاع مقدس در شهرستان مرند :

 

 در جلسه های که بمنظور گرامیداشت فرارسیدن هفته دفاع مقدس در محل فرما نداری شهرستان مرند به ریاست حاج آقا رضوانی فرماندار مرند تشکیل گردید:و پس از بحث و بررسی در هر چه با شکوهتر برگزار نمودن هشت سال ایثار و حماسه ملت قهرمان ایران در مقابل دنیا که همه دولتهای استکباری و دول منطقه با تمام قوا ومادی و نظامی به رژیم وصدام کمک و تجهیز میکردند تا در مقابل رزمندگان اسلام از همه سلاح های پیشرفته استفاده کنند . ولی ملت بزرگوار ما به رهبری حضرت امام  و ایمکان راسخ رزمکنده گان ووحدت همدلی توانستیم این را به پیروزی برسانیم .

 فرماندار مرند تا کید کرد در مراسم گرامیداشت این هفته که ددر مساجد و مراکز آموزشی برگزار خواهد شد اولا از سخنرامی استفاد شود که خودشان رزمنده بوده و در هشت سال دفاع مقدس حضور داشتند و درعین  حال بتوانند رشادتهای رزمنده گان را در هشت سال دفاع مقدس به نسلهای جوان انتقال دهند وهمچنین در این مراسم حاضرین برنامه های خودشان را ارائه و مسئولیت برگزاری این  برنامه ها بر عهده ناحیه مقاو.مت سپاه مرند می باشد . لذا اهم برنامه های هفته دفاع مقدس را به شرح دیل جهت اطلاع همشهریان میرسانیم :

1-مقرر شد رژه نیرو های مسلح به مناسبت هفته دفاع مقدس راس ساعت 10 صبح طبق ساعت رسمی با مسئولیت تیپ مستقل 321.

 لشکر 21 حمزه در شهرستان مرند در خیابان ظا لقانی برگزار شود .

2-برگزاری مراسم میهمانی لاله ها روز پنجشنبه 310/6/90در مزار شهدا با برگزاری مرلاسم های ویژه توسط بنیاد شهید و امور ایثار گران ساعت 17 عصر برگزار شود .

3-مقرر شد شهرداران تابعه شهرهای شهرستان مرند نسبت به فضای سبز و تبلیغات شهری بمناسبت هفته دفاع مقدس فعال باشند .

4-ادارات شهرستان نسبت به نصب پلا کارد و بنر بر سر در ب ادارات و تجلیل از خانواده های شهدا ، جانبازان ،جبهه رفته های بسیجی هر مجموعه به نحوی تجلیل کنند .

5- برگزاری همایش و تجلیا از اصناف رزمنده و جبهه رفته بسیجی توسط مدیریت بازرگانمی ( مجامه امور صنفی )تجلیا از کشاورزان وجهاد گران وسنگر سازان بی سنگر توسط مدیریت جهاد کشاورزی .

6- تجلیل از بانوان ایثار گر دانشجویان مراکزب دانشگاهی توسط بنیاد شهید و امور ایثلر گران با هماهنگی مراکز مربوطه ،تجلیل از کار گران رزمنده توسط اداره کار و امور اجتمکاعی ،تجلیل از با نوان ایثار گر توسط ناحیه مقاومت سپاه مرند و امور ایثار گران .

7 – مراسم تجلیل از رزمتده گان 8 سال دفاع مقدس توسط شهرداران شهرهای زنوز ،کشکسرای – یامچی ،و بناب جدید با همکاری حوزه های مقاومت در یکی از مساجد آن شهر ها .

8-برگزاری همایش بزرگ پیاده روی همزمان با آغاز  هفته دفاع مقدس از محل کانون بسیج تا مزار شهدا  و اهدای جوایز ارزنده ، برگزاری مراسم شب و شعر تئوسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با عمکاری ناحیه مقاومت سپاه مرند .

9-نصب پرچم های جمهوری اسلامی و تعویض پر چمهای کهنه در مزار شهدا توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران با همکاری شهرداران و دهیاران در کلیه شهر ها و رو ستاهای تابعه

10 برگزار ی نماز جماعت عصرو عشاءو مراسم دعای کمیل در مزار شهدای باغ رضوان مرند و تهیه آش نذری توسط تیپ مستقل 321 لشکر 21 حمزه استان در مرند .

11-دیدار از 30 خانواده شهید در طول ایام هفته با هماهنگی بنیاد شهید وامور ایثار گران ار خانواده های شهدای ادارت شهرستان مرند از مهمترین برنامه هفته دفاع مقدس در این شهرستان می با شد .

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و سوم شهریور ۱۳۹۰ساعت 10:1  توسط محمد مصطفایی  | 

مسئول کمیته فرهنگی موسسه قرض‌الحسنه جوانان خیر خبر داد:

 

خبرگزاری فارس: مسئول کمیته فرهنگی و اطلاع‌رسانی موسسه قرض‌الحسنه جوانان خیر از پرداخت 4 میلیارد ریال از سوی این موسسه برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد خبر داد.

خبرگزاری فارس: پرداخت 4 میلیارد ریال برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، اسماعیل قلی‌پور امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگاران در تبریز اظهار داشت: موسسه قرض‌الحسنه جوانان خیر به پشتوانه استفاده از طرح‌های ابتکاری در عرصه بانکداری اسلامی توانسته به موفقیت‌های ارزنده برسد که کمیته فرهنگی و اطلاع‌رسانی موسسه نیز سعی می‌کند همپای برنامه‌های موسسه در عرصه ارتباطات نیز گام‌های ارزنده بردارد.
وی در ادامه گفت: بانک یکی از مردمی‌ترین نهادها در جامعه است که رابطه گسترده‌ای با مردم دارد که از این رو لازم است ارتباط گسترده‌ای با رسانه‌ها داشته باشیم.
مسئول کمیته فرهنگی و اطلاع‌رسانی موسسه قرض‌الحسنه جوانان خیر در ادامه با ارائه گزارشی از عملکرد این موسسه به فعالیت‌های خیرخواهانه صورت گرفته اشاره و خاطرنشان کرد: با وجود اینکه موسسه قرض‌الحسنه جوانان خیر یک موسسه مالی است، اما بیشتر این موسسه را با فعالیت‌های خیرخواهانه‌اش می‌شناسند.
این مسئول افزود: خدمات گسترده این موسسه ضمن اینکه در زمینه ترویج سنت نیکوی قرض‌الحسنه است در کنار آن در راستای خدمت به مردم و کاهش آثار فقر در جامعه است و بر همین اساس موسسه قرض‌الحسنه جوانان خیر طی سال‌های گذشته 55 میلیارد ریال به نیازمندان کمک بلاعوض کرده است.
قلی‌پور با تاکید بر این نکته که بیشتر سود حاصل از فعایت‌های این موسسه به صورت بلاعوض برای کمک‌رسانی به بیماران خاص، نیازمندان واقعی،کودکان بی‌سرپرست، آزادسازی زندانیان، تهیه جهیزیه برای نوعروسان نیازمند و... هزینه می‌شود، بیان داشت: با توجه به تاکیدات مدیرعامل محترم موسسه، جوانان خیر همواره در امور خیر پیشگام بوده و  هزینه بیش از 55 میلیارد ریال طی سال‌های گذشته در این خصوص موید این نکته است.
وی یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های فرهنگی و خیرخواهانه این موسسه را تهیه و اهدا جهیزیه به خانواده نوعروسان نیازمند عنوان کرد و گفت: سالانه بیش از هزار مجموعه جهیزیه از سوی این موسسه به خانواده‌های نیازمند اعطا می‌شود.
این مسئول عنوان کرد: در طول شش ماه گذشته به مناسبت‌های مختلف بالغ بر 300 مجموعه جهیزیه به خانواده‌های نیازمند اهدا شده است.
قلی‌پور از پرداخت 4 میلیارد ریال از سوی این موسسه برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد استان‌های آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی، کردستان و اردبیل خبر داد و متذکر شد: با تاکید مدیر عامل موسسه از سوی این موسسه برای آزادسازی زندانیان معسر مالی هر یک از استان‌های آذربایجان‌شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل یک میلیارد ریال و برای استان کردستان مبلغ 500 میلیون ریال و برای شهرهای مراغه و مرند هر کدام مبلغ 200 میلیون ریال اختصاص و پرداخت شده است.
مسئول کمیته فرهنگی و اطلاع‌رسانی موسسه قرض‌الحسنه جوانان خیر، توزیع 5 هزار سبد غذایی بین خانوارهای نیازمند توسط این موسسه در ایام ماه مبارک رمضان را از دیگر فعالیت‌های خیرخواهانه این موسسه عنوان و گفت: همزمان با ماه مبارک رمضان و با همکاری امامان جمعه، نمایندگان مجلس، استانداری‌ها، فرمانداران و ادارات بهزیستی شهرهای مختلف چهار استان آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی، کردستان و اردبیل از سوی موسسه قرض‌الحسنه جوانان خیر، 5 هزار سبد غذایی بین خانوارهای نیازمند توزیع شد.
در این مراسم خبرنگاران حاضر نیز طی سخنانی دیدگاه‌های خود را درباره موضوعات مختلف به اطلاع مسئول کمیته فرهنگی و اطلاع‌رسانی موسسه قرض‌الحسنه جوانان خیر رساندند.
انتهای

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و دوم شهریور ۱۳۹۰ساعت 13:25  توسط محمد مصطفایی  | 

همزمان با باز گشائی مدارس در سال تحصیلی جدید 42 هز ار دانش آموزدر 350 واحد آموزشی با 3500 نفر کادر

 فرماندار مرند با اعلام این مطلب در جلسه شورای آموزش پرورش شهرستان مرند گفت :همزمان با باز گشائی مدارس سامان دهی سرویس های مدارس و پذیرائی از جدید التعلیم ها و خط کشی محوطه  و ورودی مدارس با هماهنگی ادارات ذیربط جهت ایجاد محیط مناسب برای آغاز سال تحصیلی جدید در شهرستان مرند برنامه ریزی شده است .

رضوانی در ادامه با اشاره به اینکه امسال بودجه آموزش و پرورش سه برابر بودجه نیرو های مسلح است و با احتساب بودجه به بخشهای فرهنگی دیگر مانند آموزش عالی و فرهنگ وارشادو...چند برابر بودجه نظامی میشود و این نشا ن از اهمیت تعلیم وتربیت در نظام است و نشان دهنده این است که انقلاب ما در اصل یک انقلاب فرهنگی است و حضرت امام رحمت اله علیه و مقام معظم رهبری همیشه در جلسات و فرمایشات متعددی که با نخبگان و اساتید دانشگاه و فرهیختگان علم و ادب داشته و دارند به مدیران نیز توصیه نمودند که انتقادات این اقشار را بپذ یرند .

وی همچنین اهتمام دولت را در مقاوم سازی مدارس مورد تاگید قرار دادند و افزودند در یک سال کذشته 12واحد مدرسه با عتباری بالغ بر 2 میلیارد تومان  در شهرستان مرند تخریب احداث، و مقاوم سازی شده است وهمزمان با آغاز سال تحصیلی جدید نیز یک واحد آموزشی 9 کلاسه که زمین آن توسط فرد خیری اهدا شده با هزینه 600 میلیون تومان توسط ادره کل تجهیز و نوسازی مدارس استان افتتاح و تحویل آموزش پرورش مرند قرار خواهد گرفت .

در این جلسه مدیر آموزش و پرورش شهرستان مرند نیز از ثبت نان 77 در صد از دانش آموزان بصورت اینترنتی خبرداد و افزود طبق مصوبه وزارت آموزش پرورش در تک شیفتی نمودن مدارس ابتدائی در شهرستان مرند گفت با توجه به کمبود فضاهای آموزشی در بعضی از مدارس این شهرستان قابل اجراءنمی باشد و نا چارا مدارس بصورت شیفت در گردش اداره خواهند شد .

زحمت یار یکی از سیاست های وزرات آموزش و پرورش را سوق دادن 45 در صد دانش آموزان به آموزشهای فنی و حرفه ای و هنرستانی برای هدایت دانش آموخته گان این رشته ها به باز ار کار و ایجاد رشته های مرتبط منطقه ذکر کرد

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و یکم شهریور ۱۳۹۰ساعت 20:57  توسط محمد مصطفایی  | 

تحلیل حماسه هشت سال دفاع مقدس توسط فرماندار مرند

 

جلسه دفاع مقدس
فرماندار مرند در جلسه ستاد گرامیداشت دفاع مقدس شهرستان مرند به تحلیل فلسفه گرامیداشت هشت سال جنگ نابرابر تحمیلی و فداکاری های فرزندان این مرز و بوم در راه اسلام و قران و وطن انتقال رشادتهاُو ایثار گریهای رزمندگان در هشت دفاع مقدس و نقش نیروهای مردمی را به نسل جوان لازم و ضروری دانستو گفت دشمنان اسلام و انقلاب از این حیرت زنده ماندهد اند کهد چرا ملت ما در هشت ستال دفاع مقدس جنگیدند و شهید دادند و بس از ۲۳ سال از بیروزی این حماسه را ارج می نهند و گرامی میدارند

.

رضوانی در ادامه افزود استکبار جهانی و انگلیس و آمریکا که از دشمنان  اصلی انقلاب ما می باشند تنها هدف شان ترویج جنگ نرم و نفوذ به اراده جوانان و دانشمندان کشورمان می باشند . وی از سخنرانان  خواست  درتمامی مراسماتی که به منظور بزرگداشت هفته دفاع مقدس شروع برگزار می شود  بایستی به محورهای اساسی دفاع مقدس بپردازند و سوالات مختلفی را که در جنگ نرم علیه مشروعیت   دفاع مقدس مطرح می شود به صورت مستند و شفاف جواب دهند از جمله :

 

1- علت بروز جنگ و مقدس شمردن آن و گرامیداشت هفته دفاع مقدس
2 – نقش بلوک شرق و غرب و کشورهای عرب منطقه در دفاع مقدس و حمایت از صدام
3 – نقش منافقین در دفاع مقدس و خیانت تاریخی آنها به ملت بزرگ ایران
4 – نقش اقشار فرهنگی و دانشگاهی و روحانیون
5 – نقش سازمانهای بین المللی علی الخصوص مجامع مدافع صلح جهانی و حقوق بشر


فرماندار مرند همچنین :نقش روحانیت در جنگ خیلی بارز و آشکار است و نسبت شهدا روحانی در جنگ به نسبت اقشار  دیگر بیشتر است و این روحانیت اصیل و حرکت در مسیر ولایت فقیه بود که کشور را در گیر و دار این همه تلاطم به سلامت به پیش برد .

دفاع مقدس نمود عینی وحدت و همدلی و یکپارچگی ملت ایران است و وحدتی که بین ملت و نیروهای سپاه و بسیج و ارتش و جهادگران بود توانست خواب تلخ دشمن را آشفته سازد و ما باید از روحیه مقاومت دوران دفاع مقدس برای تقویت اراده ها و سوق دادن اذهان به سمت وحدت و یکپارچگی و همصدایی بهره ببریم .


+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و یکم شهریور ۱۳۹۰ساعت 19:37  توسط محمد مصطفایی  | 

نظر خواهی انتخابات مجلس نهم

+ نوشته شده در  یکشنبه بیستم شهریور ۱۳۹۰ساعت 21:7  توسط محمد مصطفایی  | 

با سگاه فرماندهی نیروی انتظامی بخش یامچی افتتاح شدبخش یامچی دارای حدود 700 کیلومتر مربع مساحت و بیش از 26 روستا و 35 هزار نفر جمعیت می باشد وجمعیت مرکز بخش بیش از  یازده هزار نفر است که از بعضی شهرستان های استان بالاتر است لذا ضرورت وجود فرماندهی انتظامی  در این بخش  احساس می شد که با پیگیری های فرمانداری مرند و بخشداری یامچی و تصویب در نیروی انتظامی استان پاسگاه انتظامی در این بخش شروع به کار نمود .در خاتمه جناب  سروان سلام اله سلیمی  بعنوان نخستین فرمانده باسگاه بخش یامچی معرفی شد

فرماندار مرند در مراسم آغاز به کار آن گفتند :  اداره  ثیت احوال و دادگستری نیز به زودی در بخش یامچی مستقر خواهد شد .

 همچنین آموزش و پرورش مستقل و مرکزمستقل  خدمات جهاد کشاورزی و دانشگاه پیام نور نیز از دیگر نیازهای بخش یامچی است که  رایزنی برای استقرار آنها  در بخش یامچی در حال انجام است .

نیروی انتظامی یامچی

نیروی انتظامی یامچی

نیروی انتظامی یامچی

+ نوشته شده در  شنبه نوزدهم شهریور ۱۳۹۰ساعت 21:32  توسط محمد مصطفایی  | 

تجهیز بیمارستانهای مرند و جلفا به دستگاههای مدرن بهداشتی درومانی :

رئیس دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه تبریز در جلسه بررسی مشکلات بهداشتی ودرمانی شهرستانهای مرند و جلفا در شهرستان مرند گفت با توجه به اهمیت بهداشت در جامعه و اهتمام ویژه دولت در تجهیز و ارائه خدمات بهتر به شهروندان  بیمارستانهای مرنذد و جلفا به دستگاههای مدرن روز تجهیز می شوند .

دکتر یعقوبی با اشارذه به اینکه از کل اعتبارات تخصیص یافته به دانشگاه علوم پزشکی  تنها 29در صد آن را در یافت کرده ایم و این مشکل در اجرای طرحهای بهداشتی و در مانی موجب نا رضایتی و عدم تا مین نیاز های بهداشتی و در مانی مردم را دنبال دارد .وی در ادامه گفت در صورت تحویل سازمان مسکن شهر سازی بیمارستان جدید یکصد تختخوابی  شهید بهشتی مرند به دانشگاه این بیمارستان   تا آخر سال 90تجهیز ودر اختیار شهروندان مرندی قرار خواهد گرفت .

قائم مقام وزیر بهداشت در استان آذر بایجانشرقی ازاحداث و راه اندازی مرکز بهداشتی درمانی  المهدی که بیش از 3 سال است تخریب و راکد مانده  خبر داد و گفت این مرکز بهداشتی در پس از کار شناسی توسط مدیران فنی دانشگاه در 5 طبقه تجاری و بهداشتی توسط شبکه و بهداشت و در مان مرند . به یکی از مراکز مهم خدمات رسانی بهداشتی در ما  نی برای شهروندان تبدیل می شود

وی همچنین از اختصاص 50 میلیون تومان برای احداث و راه اندازی مرکز بهداشتی در مانی زنوز خبر داد و گفت با توجه به مشارکت خیرین به مبلغ 50 میلیون تومان و نیاز شدید این شهر و اهالی رو ستاهای تابعه در صورت تا مین اعتبار از سوی استانداری در سال 1391 این مرکز بهداشتی در مانی افتتاح می شود .

فرماندار مرند نیز در این جلسه با اشاره به موقعیت اجتماعی و جمعیت بیش از 250 هزار نفری این شهرستان که بعد از تبریز دومین شهر پر چمعیت استان از نظر داشتن امکانات بهداشتی در مانی با مشکلاتی مواجه می باشد و تنها بیمارستان شهرستان مرند برای پاسخگوئی به اهالی و مسافرینی که از مسیر ترانزیت مرند بازرگان و مرند جلفا عبور میکنند نمی باشد .

رضوانی در ادامه از98 پیشرقت فیزیکی بیمارستان جدیدیکصد تختخوابی مرند خبر داد و گفت کلیه امکانات و زیر ساختهای لازم برای راه اندازی این مرکز بهداشتی و درمانی آماده است در صورت تا مین آب آن از سوی مسکن شهرسازی این بیمارستان با 3میلیارد تومان توسط دانشگاه علوم پزشکی تجهیز ودر اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.

وی از راه اندازی بیمارستان سومی نیز برای شهرستان مرند لازم و ضروری دانست  و افزود با توجه به موقعیت شهرستان مرند و توقعات به حق اهالی باید به فکر احداث بیمارستان سومی در این شهرستان باشیم وفرمانداری هم در این خصوص از سرمایه گذاران در بخش خصوصی حمایت می کند

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه ضمن انتقاد ازمدیران استانی در عدم اختصاص اغتبارات لازم برای شهرستانهای مرند و تجهیز بیمارستانهای مرند و جلفا گفت : الان 6 ماه است که بیمارستان جلفا تخت زنان زایمان ندارد و امکانات بهداشتی کشور ما همه امکانات موجود است ولی از کم کاری مسئولین امکانات به حد نصاب به شهرستانها نمی رسد .

 سیروس سازدار همچنین افزود الان بیش از دوسال است از آغاز عملیات اجرائی دانشکده فنی مهندسی مرند می گذردمتا سفانه فقط یک تا بلومانده وطبق اعلام مسئولین دانشگاه این دانشگکده باید در مهر ماه امسال به بهره برداری میرسید ولی 6 ماه است آجر روی هم نگذاشته اندوی عدم پاسخگوئی مسئولین در ایجاد مطا لبات به حق مردم را در تامین نیازهای بهداشتی و در مانی شهرستانهای مرند و جلفا را در شان اهالی این منطقه ندانست و افزود اگر با تعریف و توصیف نمی شود کاری انجام داد باید با گریه مملکت را اداره کنیم

+ نوشته شده در  شنبه نوزدهم شهریور ۱۳۹۰ساعت 15:51  توسط محمد مصطفایی  | 

مرندیها دومين برد تراكتور در برابر استقلال را جشن گرفتند

نسخه چاپيارسال به دوستان
 

بنابه گزارش خبرنگار ما دومين پيروزي متوالي تيم تراكتورسازي بر استقلال را در تهران جشن گرفتند.

خبرگزاری فارس: تبريزي‌ها دومين برد تراكتور در برابر استقلال را جشن گرفتند

به گزارش خبرنگار ما از سطح شهرمرند عده زیادی از اهالی مخصوصا جوانان و طرفداران تیم تر اکتور با سوت پايان بازي تراكتور و استقلال و پيروزي تيم ميهمان مردم مرندبا حضور در خيابان‌هاي شهر به جشن و شادي پرداختند. 
 بيشتر كانون اجتماع طرفداران مرندی ميدان امام، خيابان امام چهار راه المهدی ، ميدان ژنج محراب  و رفیع آبادگزارش شده است.
در اين اجتماعات شادي مردم مرندبا زدن بوق‌هاي ممتد ماشين‌هاي خود پيروزي تراكتورسازي بر استقلال را جشن گرفتند. 
 در چند نقطه شهر مرند مغازه‌ داران به توزيع شيريني در بين مردم پرداختند تا خود را در اين پيروزي سهيم بدانند. 
بر اساس اين گزارش در زمان برگزاري بازي بين تراكتورسازي و استقلال شهرمرند يكي از ساعت‌هاي خلوت و بدون خودرو را در خيابان‌هاي خود تجربه كرد.

+ نوشته شده در  شنبه نوزدهم شهریور ۱۳۹۰ساعت 15:15  توسط محمد مصطفایی  | 

رئیس جدید بیمارستان رازی مرند معرفی شد

رئیس جدید بیمارستان رازی مرند معرفی شد

سرپرست شبکه بهداشت و درمان مرند طی حکمی دکتر محمد ظفری را بسمت معاون درمان و داروی شبکه و رئیس بیمارستان رازی مرند منصوب نمود.
به گزارش روابط عمومي شبكه بهداشت و درمان مرند در این حکم خطاب به رئیس جدید بیمارستان رازی مرند اظهار امیدواری شده که با استعانت از درگاه احدیت گامهای اساسی و موثر برای اصلاح و ارتقای کیفیت خدمات درمانی و جلب رضایت مردم محروم منطقه برداشته شود .

گفتنی طبق اعلام دکتر جمشیدی در یک ماهه گذشته ۶۰۰ مورد عمل جراحی در بیمارستان رازی مرند توسط پز شکان و متخصصان در این شهرستان بطور مو فقیت آمیز آنجام شده است .

گفتی است شهرستان مرند با ۲۵۰ هزار نفر جمعیت از لحاظ داشتن امکانات بهداشتی درمانی و تجهیزات پزشکی تنها یک بیمارستان با قرار گر فتن در جاده بین المللی ترانزیت ارو پا وآسیع و کشورهای آذر بایجان و ار منستان و تردد روزانه بیش از ۱۵ هزار خودر سواری و. باری پاسخگوئی نیاز مندان به مرکز بهداشتی مناسب نمی باشد .

 بیمازستان ۶۰ ساله رازی مرند برای ۴۰ هزار نفر گنجایش خدمات داشت ولی الان خود شهر مرند ۱۲۰ هزار نفر جمعیت دارد و بیشتر شهروندان برای کوچکترین نیاز بهداشتی و درمانی بنا چار بعلت کمبود پزشک و مکان مناسب بهداشتی درمانی به مرکز استان مراجعه می کنند

+ نوشته شده در  جمعه هجدهم شهریور ۱۳۹۰ساعت 14:2  توسط محمد مصطفایی  | 

طرح پرورش شتر مرغ در شهرستان مرند به بهره برداری رسید

 


این طرح در قالب تعاونی با سرمایه گذاری 3 میلیارد ریالی در هفته تعاون به بهره برداری رسید .


گوشت شتر مرغ دارای کمترین چربی و کلسترول بوده و بهترین رژیم غذایی برای افراد مبتلا به دیابت و بیماری های قلبی عروقی است .


چربی شتر مرغ نیز دارای خواص درمانی متعدد بوده و در مواد آرایشی بهداشتی و پماد های نرم کننده مصرف دارد .


چرم شتر مرغ بعد از چرم تمساح گرانترین چرم در دنیاست که به علت مقاومت و عدم ترک خوردگی در تهیه لباس  و کفش و کیف های گران قیمت  استفاده می شود .


از پر شتر مرغ نیز به علت اینکه هیچ گونه خراشی ایجاد نمی کند برای گردگیری کامپیوتر ، صفحه تلوزیون و مدارهای الکتریکی و وسایل زینتی استفاده می شود .

 به گفته کارشناسان شرایط اقلیمی آذربایجان کاملا مساعد پرورش شتر مرغ است که با بومی کردن صنایع جانبی و حمایت از صادرات ، هر قطعه شتر مرغ  می تواند 2500 تا 3000 هزار دلار در سال  ارزآوری  برای کشور داشته باتشد .

فرماندار مرند درمراسم  افتتاح این طرح گفتند : ایجاد شرکت های سرمایه گذاری تعاونی در بخش های مختلف صنعتی و تولیدی و خدماتی از جمله مواردی است که  در ایجاد اشتغال و رونق کسب و کار و افزایش سرمایه گذاری در کشور می تواند دستاوردهای خوبی را به بار آورد.

رضوانی افزودند : با جمع شدن اندوخته های  اندک در قالب تعاون ،  سرمایه های بزرگی پدید می آید  که با هدایت آن به سمت تولید و اشتغالزایی  می توان بسیاری از طرح ها و خدمات را که در اثر کمبود سرمایه گذاری معطل مانده اند و با وجود داشتن پتانسیل های بالقوه لازم هنوز به بار نشسته اند را شکوفا نمود و گامهای بلندی در دستیابی به افق ایران 1404 برداشت .


 

طرح پرورش شتر مرغ

طرح پرورش شتر مرغ

طرح پرورش شتر مرغ

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه هفدهم شهریور ۱۳۹۰ساعت 17:41  توسط محمد مصطفایی  | 

برگزاری مسابقات قهرمانی ووشو کشوری در شهرستان مرند

مسابقات ووشو

 

 

مسابقات قهرمانی ووشو کشور با شرکت بیش از 400 ووشو کار  در شهرستان مرند برگزار خواهد شد .

این رقابت ها  24و25 شهریور ماه در سالن ورزشی ولیعصرانجام می شود .

معاون فرماندار مرند در جلسه هماهنگی بر هرچه بهتر برگزار شدن این مسابقات تاکید کرده و از مسئوولین و دست اندر کاران برنامه خواستند این رویداد ورزشی را مغتنم شمرده و با همکاری و هماهنگی بیشتر از فرصت بوجود آمده برای شنا ساندن ورزش مرند و جامعه ورزش دوست و فهیم شهرستان مرند در سطح کشور استفاده نمایند .


آثری از شهروندان مرندی نیز خواستند با استقبال ازمسابقات و ورزشکاران روح مهمان نوازی مرندیان بزرگوار را نشان دهند .

گفتنی است عبدالعلی ابراهیم ووشوکار مرندی یکی از ورزشکاران مرندی توانست در بین ۵۲ کشور از کشورهای جهان در مسابقات ووشو بین المللی مقام سوم را به خود اختصاص داده و بعنوان نماینده کشور مان برچم بر افتخار جمهوری اسلامی را در کشور روسیه به احتزاز در آورد

+ نوشته شده در  چهارشنبه شانزدهم شهریور ۱۳۹۰ساعت 19:44  توسط محمد مصطفایی  | 

ترافیک معضل جدید شهر مرند

مرند شهری بدون پارکینگشهر مرند به عنون شهری در حال توسعه دارای مسائل و مشکلات فراوان است که با نگاهی گذارا می‌توان این مشکلات را به عینه دید، مسئله ترافیک و عدم وجود پارکینگ معضلی است که در حال حاضر شهروندان مرندی با آن درگیر هستند.

رشد روزافزون وسائط نقلیه عمومی و شخصی موجب شده امروز معضل جدیدی در کنار راحتی نسبی بشر به وجود بیاید که این معضل حاصل برخی بی‌توجهی‌ها و عدم برنامه‌ریزی صحیح است که در این میان شهر مرند به عنوان یک شهر در حال رشد، با گره کوری به نام ترافیک مواجه شده است.

[تصویر: la8qsqihfur8ha0l0uj.jpg]

شهر مرند که در مسیر جاده ترانزیت بین‌المللی کشور واقع شده و محور ارتباطی منطقه آزاد ارس می‌باشد، بی‌شک محل تردد خودروهای بسیاری است که این امر در بسیاری از مواقع از سال شدت بیشتری گرفته و موجب می‌شود شهر مرند عملاً در بسته‌ترین گره ترافیکی خود دچار شود.

وجود خیابان‌های قدیمی و عدم توجه به عمران شهری در گذشته موجب شده شهر مرند به رغم رشد جمعیتی و به واسطه آن وسائط نقلیه عمومی و شخصی با حجم انبوهی از وسایل نقلیه روبرو باشد.

بی‌شک عدم توزیع مناسب سفرهای درون شهری و عدم وجود فروشگاه‌های بزرگ و عدم وجود شعب بانک‌های دولتی در محلات بزرگ و پرجمعیت و حاشیه‌های شهر مرند موجب سرریز شدن سفرهای داخل شهری به مرکز شهر شده که ترافیک‌های سنگین را بر شهر مرند تحمیل کرده است.

[تصویر: q8pr3zn8c28ki7phu1zl.jpg]

هرچند طی سال‌های اخیر شورای ترافیک مرند تا حدودی مشکل ترافیکی شهر مرند را سرو سامان بخشیده است، اما باز هم شهر مرند نیازمند فعالیت ارائه طرح‌های ترافیکی می‌باشد. ولی متاسفانه با این وضعیت موجود ترافیک روان مرند به یک آرزوی دست نیافتی تبدیل شده است!

استقرار مراکز خرید، پاساژها و بوتیک‌های فراوان و عدم وجود پارکینگ همگی دست به دست هم دادند که خیابان‌های مرکزی شهر عملاً در بسیاری از مواقع روز شاهد ترافیک سنگين باشد.

تردد خودروهای تک سرنشین و پارک دوبله خودروها و از همه مهم‌تر وجود ایستگاهای مسافری خودروهای ون و تاکسی‌ها و مسافرکش‌های شخصی در خیابان‌های اصلی و حتی کوچه‌ها! موجب شده شهر مرند به ترمینالی بزرگ تبدیل شود! و به رغم تلاش‌های صورت گرفته شهر مرند نتوانسته به رشد و آبادانی واقعی دست یابد.
لذا باامید به اینکه مدیریت جدید راهنمائی وراهور شهر مرند با تجربیاتی که دارد و در جلسه شورای ترافیک شهر خودشان اذهان نمودند با ارائه را هکارهای کارشناسی در جهت حل این معغل تلاش کنند و نتیجه آنرا نیز به مردم اطلاع رسانی کنند*******************************************************
شهردار جدید مرند از تبدیل شدن خیابان 7 تیر غربی به فضای سبز خبرداد*******************************************************************..
متاسفانه وجود برخی تنگ‌نظری‌ها و عدم تعصب در بین برخی‌ها موجب شده برخی تلاش‌ها آنچنان که باید نتیجه ندهد و بی‌گمان شهر مرند بیگانه با واژه «پارکینگ» باشد.

رفع مشکل ترافیک مرند، طرح‌های کارشناسی شده، همراه با قاطعیت مسئولین امر را می‌طلبد و در این ارتباط همکاری و همدلی مسئولین شهر بخصوص فرمانداری، شهرداری، نیروی انتظامی می‌تواند گره‌گشای گره کور ترافیک مرند باشد. متاسفانه همکاری و همدلی مسئولین و مردم، نیازی است که شهر مرند ......!!!ادامه دارد....
+ نوشته شده در  جمعه یازدهم شهریور ۱۳۹۰ساعت 12:22  توسط محمد مصطفایی  | 

معاون اجتماعی پلیس آذر بایجانشرقی خبرداد

دستگيري شياد اخاذ با صدای دخترانه در مرند

خبرگزاری فارس: معاون اجتماعي پليس آذربايجان شرقي گفت: فردي که با شيادي و تقليد صدا اقدام به اخاذي مي‌کرد توسط پليس شهرستان مرند شناسایي و دستگير شد. ‌

-------------------------------

صمد فرامرزي امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار داشت: در پي دريافت گزارش‌های مردمي و اطلاعات به دست آمده مبني بر اخاذي فردي با تقليد صدا در شهرستان مرند موضوع در دستور کار پليس امنيت عمومي و پليس مبازره با مفاسد اخلاقي شهرستان قرار گرفت.
وي افزود: با تحقيقات انجام گرفته از طريق عوامل پليس معلوم شد که فردي با هويت معلوم اهل يکي از مناطق شهرستان با برقراري تماس تلفني با تعدادي از ساکنان شهر با تقليد صداي دخترانه و طرح سخنان محرک و غيراخلاقي و بسيار مبتذل اقدام به اغفال افراد کرده است.
اين مقام انتظامي تصريح كرد: فرد مورد نظر همه مکالمات انجام گرفته را ضبط کرده پس از چند روز مجدداً با افراد تماس مي‌گرفت و سپس از آنان اخاذي کرده و تهديد مي‌کرد در صورت عدم پرداخت وجه مکالمات را با استفاده از بلوتوث در سطح شهر پخش مي‌كند و در مورد کساني که توجهي به تهديدات وي نداشته اقدام به پخش مکالمات مي‌کرد.
فرامرزي اظهار داشت: اين موضوع در سطح شهر علاوه بر اينکه سبب هتک حرمت و حيثيت آبرويي افراد در جامعه و نزد خانواده خود شده و جريحه‌دار شدن عفت عمومي جامعه را نيز در پي داشته است

+ نوشته شده در  جمعه یازدهم شهریور ۱۳۹۰ساعت 10:33  توسط محمد مصطفایی  | 

سوژه ازشما ،پیگیری از ما :

با سلام وعرض ارادت خدمت تمامی همشهریان غیور و با قرهنگ شهرستان مرندت وحومه و ضمن تشکر از اینکه همیشه در تمامی مراحل با دفاع از حیثیت و حراست از دست آورد های انقلاب اسلامی همیشه پیشرو بوده و خواهید بود ،اینجانب افتخار خدمت در امر اطلاع رسانی شهرستان مرند را در رابطه با عملکرد و انتقادات و پیشنهادات در امر توسعه شهرستان با همکاری بعضی از مسئولین انجام و بعلت اینکه از لحاظ امکانات مسئولین شهرستان نماینده – امام جمعه – فرماندار – شهردار – شورای اسلامی شهر اقدامات عملی انجام نداده اند مرند از داشتن دفتر خبری محروم است علرغم پیگیریهای فرمانداران محترم مخصوصا آقای رضوانی ،هیچگونه امکانات و نیروی کمکی نداشته وتنها با توکل به خداوند متعال و دعای خیر اها لی شهرستان  از نظر ارسال خبر و اطلاع رسانی در استان از رتبه دوم تا رتبه چهارم را کسب کرده و با توجه به اینکه شهرهای مثل مراغه و اسکو و میانه هرکدام دویا سه نفر نیرو دارند واز نظر امکانات کاملا تجهیز و ازسوی نماینده حمایت مادی ومعنوی  می شوند. ولذ ا از حضور همشهریان محترم هرگونه خبر و یا پیشنهاداتی در مورد کمبودها و نیاز ها و مشکلات منطقه داشته باشند در خدمت عموم اهالی می با شیم سوژه از شما پیگیری از ما .....تلفن تماس 04912233112-09147882571

+ نوشته شده در  پنجشنبه دهم شهریور ۱۳۹۰ساعت 20:1  توسط محمد مصطفایی  | 

بررسی ارتقاي فرمانداری مرندو میانه از سوی وزارت کشور

استاندار آذربایجان شرقی خبر داد:
 
 
 
 
 
بررسی ارتقاي فرمانداری میانه و مرند از سوی وزارت کشور
 

خبرگزاری فارس: استاندار آذربایجان شرقی از طی مراحل کارشناسی تبدیل جایگاه ویژه فرمانداری مرند و میانه توسط وزارت کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از میانه، احمد علیرضا بیگی در حاشیه افتتاح طرح‌های عمرانی شهرستان میانه در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: ارتقاي فرمانداری شهرستان میانه به فرمانداری ویژه در دست بررسی است.
وی درخصوص‌ ارتقاي فرمانداری‌ ویژه شهرستان بيان داشت: بر اساس مصوبه دولت هر شهرستانی که بخواهد به فرمانداری ‌ویژه‌ تبدیل شود باید دارای شاخص‌های تعیین شده‌ای از جمله تعداد جمعیت باشد که در این راستا در سفر  دوم هیئت وزیران به استان آذربایجان شرقی مطالعات شهرستان‌های مرند و میانه برای تبدیل  شدن به جایگاه ویژه انجام و به وزارت کشور منعکس شد.
بیگی در ادامه با اظهار امیدواری بر اینکه ‌تمام شهرهای تابعه آذربایجان شرقی در جایگاه محکم و استواری قرار گیرد، گفت: با تبدیل این شهرها به جایگاه ویژه شاهد توسعه و پیشرفت شهرها با ساختارهای مناسب خواهیم بود.
وی‌ از طی مراحل کارشناسی تبدیل جایگاه ویژه فرمانداری مرند و میانه توسط وزارت کشور خبر داد و افزود: اگر تصمیمی در این راستا اتخاذ شود از سوی وزارت کشور اعلام مي‌شود

+ نوشته شده در  پنجشنبه دهم شهریور ۱۳۹۰ساعت 17:24  توسط محمد مصطفایی  | 

فرماندار مرند از ارتقاء دو رو ستا در شهرستان مرند به شهر خبرداد:

رضوانی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار صداو سیما در مرند ظهر امروز  با اعلام این مطلب گفت:

 در راستای سیاستهای دولت و ارائه خدمات بیشتر به اهالی رو ستاهای که طبق مصوبه مجلس و هئیت دولت شرایط لازم را داشته باشند در رو ستاهای بالای سه هزار نفر به شهر تبدیل می شوند افزودُُ: در این راستا تا آخر سال جاری رو ستاهای دولت آباد و دیزج حسین بیگ از توابع شهرستان مرند به شهر ارتقاء خواهند یافت .وشهرداری در این دوشهر نیز تاسیس خواهد شد

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر بیشتر رو ستاها با مدیریت دهیاری اداره می شوند و بعلت کمبود اعتبارات اختصاصی برای عمران وآبادی رو ستاها  اگر خودیاری مردم نباشد در اداره امور مردم با مشکلاتی مواجه خواهند شد افزود با ارتقاء شهر و تاسیس  شهرداری علاوه بر اختصاص اعتبارات لازم ازسوی دولت و مشارکت مردم شاهد توسعه و عمران وآبادی بیشتر در مناطق پر جمعیت رو ستائی خواهیم شد 6/6/90

+ نوشته شده در  یکشنبه ششم شهریور ۱۳۹۰ساعت 17:8  توسط محمد مصطفایی  | 

+ نوشته شده در  شنبه پنجم شهریور ۱۳۹۰ساعت 18:57  توسط محمد مصطفایی  | 

+ نوشته شده در  شنبه پنجم شهریور ۱۳۹۰ساعت 18:42  توسط محمد مصطفایی  | 

+ نوشته شده در  شنبه پنجم شهریور ۱۳۹۰ساعت 18:35  توسط محمد مصطفایی  | 

عکسها ی راهبیمائی روز جهانی قدس شهرستان مرند ____عکس ها از حامد مصطفائی

+ نوشته شده در  شنبه پنجم شهریور ۱۳۹۰ساعت 16:5  توسط محمد مصطفایی  | 

فلسطین مسئله اصلی عدالت طلبان جهان است :

امام جمعه مرند پیش از ظهر امروزدر گفتگو با خبرگزاری فارس در مرند گفت:مقاومت مردم فلسطین طی سالهای متمادی ،مانع از تحقق اهداف ساز شکاران شده است .

حجت السلام علی نعمت زاده با اشاره به روند سازش در نتیجه امضای قراردادکمپ دیوید،افزودند :به موازات این رویداد با شکل گیری گرو ه های مقاومت در فلسطین و حرکت های انقلابی در میان مردم فلسطین و مسلمانان منطقه ،همواره این مبارزات متنع تحقق طرح های سازش گردید .

وی گفت »:خیانتی که حکام دیکتاتور عرب در قبال مردم فلسطین طی سالهای اخیر کردند .بدنر از اشغالکری های رژیم صهیونیستی بوده است .و موج بیداری اسلامی امسال در راهپیمائی روز جهانی قدس را از اهمیت ویژه ای برخوردار کرده است و به دلیل تحولات منطقه ،فلسطین بع مسئله بین المللی و اصلی آزادیخواهان و عدالت طلبانجهان تبدیل شده است ..

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان مرند در ادامه افزود حضور یکپارچه و پر شور مسلمانان جهان در را هپیمائی و تجمعات روز جهانی قدس ،اصرار برادامه راه پایداری و مقاومت و اعتراض به رژیم نا مشروع صهیو نیستس است .

حجت السلام نعمت زاده با تاکید براین که معادلات منطقه ای به نفع اسلام و ملت فلسطین تغییر پیدا کرده است ،کفت:قیام های مردم مصر ،تونس،بحرین،یمنو لیبی نشان داد که رژیم صهیو نیستی جایگاهی در ممالک اسلامی ندارد و باید تسلیم اراده ملت ها شود

+ نوشته شده در  پنجشنبه سوم شهریور ۱۳۹۰ساعت 16:34  توسط محمد مصطفایی  | 

بمناست گرامیداشت هفته دولت نمایشگاه ادارات و نهاد های شهرستان مرند گشایش یافت

 در این نمایشگاه عملکرد ادارات و نهاد های دو لتی 48 اداره از ادارات شهرستان مرند،، بصورت تصویری از امروز بمدت یک هفته در محل فرهنگسرای شهرداری مرند برای بازدید عموم دایر است.

این نمایشگاه نگاهی تصویری و نموداری از فعالیت ها و اقدامات انجام شده در بخشهای مختلف عمرانی -خدماتی - وبهداشتی وآموزش عالی در دولت نهم و دهم ادارات و نهادهای دولتی شهرستان مرند را از نگاه تصویر به نمایش گذاشته شده

+ نوشته شده در  چهارشنبه دوم شهریور ۱۳۹۰ساعت 20:22  توسط محمد مصطفایی  | 

کلیه رو ستا های بالای 20 خانوار در شهرستان مرند از نعمت لوله کشی آب آشامیدنی سالم برخودار هستند .

فرماندار مرند با اعلام این مطلب در جمع اهالی رو ستای پیر بالا از تئابع این شهرستان گفت :یکی از محورهای رسیدن به عدالت اجتماعی وتوزیع خدمات عادلانه در بین نقاط محروم روستائی از اهداف دولت در محرو میت زدائی می باشد که براین اساس از سال 84 تا کنون 83 طرح در بخش آب رو ستا های شهرستان مرند شامل احداث –حفر چاه و اصلاح شبکه انجام شده و دوروستای سیدلو، نوجه ده در ق ،،نیز تا آخر سالجاری به بهره برداری میرسد .

رضوانی در ادامه از احداث 44 طرح راه روستائی در دولت نهم و دهم در این شهرستان خبر داد و افزود از این طرحها 28 مورد خاتمه یافته و 16 طرح دیگر در حال ساخت و اجراء می باشد . وی همچنین اجرای 21 طرح هادی روستائی با اعتباری  4 میلیارد 269 میلیون تومان دردولت دهم و نهم خبر داد و گفت از سال 84 به بعد تا کنون برای 37  رو ستا با اعتباری بالغ بر 8 میلیارد 3 میلیون تومان عملیات گاز رسانی  اجرا شده و 10 رو ستای دو گیجان – نوجه ده شخلر – قینر –کو هناب – قا پلو ق – نور آباد – قو ش قیه سی – قخلار-سید لو تا آخر امسال به بهره برداری خواهد رسید که  با این رو ستا ها بیش از 98 در صد جمعیت روستائی شهرستان مرند از نعمت گاز بهره مند می شوند.

فرماندار مرند از افتتاح 22 طرح با اعتباری بالغ بر 7 میلیارد و 200 میلیون تومان در هفته دولت در شهرستان مرند خبر داد و افزو.د 11 طرح خدماتی و بهداشتی و عمرانی نیز عملیات اجرائی آنها در این هفته آغاز خواهد شد  

+ نوشته شده در  چهارشنبه دوم شهریور ۱۳۹۰ساعت 20:14  توسط محمد مصطفایی  | 

در اولین روز از هفته دولت بهره برداری از5 طرح بهداشتی و درمانی در شهرستان مرند آغاز شد .

این طرحها شامل مرکز بهداشتی درمانی رو ستای ارسی با 620 متر زیر بنا مرکز بهداشتی ودرمانی قریشی با 720 متر زیر بنا خانه بهداشت رو ستای گلجار با 117 متر و پایگاه اورژانسی قر خلار با 116 مترتوسط شبکه و بهداشت و درمان شهرستان مرند احداث و راه اندازی شده  دارای آمبولانس – دارو خانه – اتاق پانسمان و پزشک می باشند  که جمعا 357 میلیون تومان هزینه در برداشته است .

با افتتاح این طرحها بیش از ده هزار نفر از اهالی شهری و ر وستائی شهرستان از خدمات بهداشتی و درمانی این طرح بهره مند شدند

+ نوشته شده در  چهارشنبه دوم شهریور ۱۳۹۰ساعت 20:12  توسط محمد مصطفایی  | 

مطالب قدیمی‌تر